Dua Cenaze

united kingdom flag

Cenaze Fonu

Cenaze fonu Almanya orada yaşayan Türklerin sayısının çok fazla olmasından dolayı ve Türklerin vefatının ardından da ülkelerine defnedilmek istemelerinden dolayı oluşturulmuştur. Bulundukları ülkelerde özellikle de Almanya’da azınlık olarak yaşayan Müslümanlar defin işlemlerini yıllarca dernekleşme faaliyetleri aracılığı ile cenaze yardımlaşma dernekleri sayesinde kolayca halledebilmişlerdir.

Bu hizmet kapsamında cenaze sahipleri tüm resmi prosedürlerden kurtulmuş oluyorlar. Tüm işlemlerin yapılabilmesi için gereken evrakları cenaze işlerini yürütecek kurum yetkililerine vererek sürecin takibini de onlara tamamen devretmiş olurlar.

kuran-ı kerim

Cenaze Sigortası Almanya

Cenaze sigortası Almanya yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın cenazelerinin ülkemize nakledilmesi ve istek, vasiyetlerine göre güvenli bir şekilde defin aşamasına kadar yürütülmesi amacıyla kurulmuş fon için alınan ödenektir.

Almanya ve Türkiye mevzuatlarına göre düzenlenen bu Fon’un hizmet alanı ile ağı bir hayli genişletilmiştir. Sistem gayet düzenli bir şekilde yürütülmektedir. Bu fon çok kısa zaman içinde gayet güzel ve düzenli işlere imza atmaya devam ediyor.

Tüm diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Almanya’da da vefat eden vatandaşların cenazelerinin ülkelerine getirilmesi konusunda yardım sağlamak amacı ile kurulan bu Fon sayesinde birçok gurbetçi vatandaşımız sorunsuz bir şekilde cenazelerini ülkelerine getirerek kolaylıkla defin işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

Eskiden bu süreç çok yavaş işliyor ve çok zaman alıyordu. Yaşanan bu sıkıntı ve zorluklar bu Fonun kurulmasına sebep olmuştur. Bu yüzden de bağışçı sayısı da günden güne artarak Fonun güçlenmesine destek oluyorlar.

Cenaze Ücretleri

Cenaze ücretleri konusunda firmamız cenazenin bulunduğu yerden alarak defin işlemine kadar tüm süreci sizin adınıza takip ediyor ve fiyatlandırmayı verdiği hizmete göre planlıyor. Cenaze ile ilgili bütün iş ve işlemleri adınıza takip ediyoruz. İster ülke sınırları içinde ister yurt dışından tüm cenaze işlemlerini yürüterek yükünüzü hafifletiyoruz.

Cenazeyi Türkiye ve Almanya’da istenilen yere naklediyoruz ve defin öncesi dinin emrettiği tüm görevleri yerine getiriyoruz. 24 saat hizmet verdiğimizden günün hangi saati olursa olsun bizi arayarak cenaze ile ilgili tüm işlemlerinizi gönül rahatlığı ile bize bırakabilirsiniz.

Cenaze Fonu Diyanet

Cenaze fonu diyanet başvurusu için aile reisi aile fertleri ile ilgili detayları online olarak form doldurabilir. Aile reisi fonun belirlediği yaş ve üzeri ise yaş grubuna göre giriş bağışını yatırıyor. Başvuru yapılmasının ardından giriş bağışı hesaba yatırılınca fonun belirlediği gün kadar bekleme süresinin ardından fona katılımları başlamış olacaktır.

Bekleme süresinin bitimine doğru aile reisinin adına düzenlenmiş olan bağışçı kartı gönderilir. Ayrıca her yıl belirlenmiş olan yıllık masraf payı ödenmesi gerekir ve böylece fona bağışçı olarak devam ettirilir.

Cenaze Fonu Ücretleri

Cenaze fonu ücret konusunda yıllık ödenmesi gereken bir aidat ücreti vardır. Kişi, eşi ve çocukları cenaze fonuna üye olabilirler. Kayıt sırasında kişi ve eşi fonun belirlediği yaşın altında olmalıdır. Bu şekilde üyeliği olan herkes fondan yararlanabilir. Bu yaş sınırı farklı fonlara göre değişiklik gösterebiliyor. Güncel bilgi için mutlaka iletişim bölümünden firmamızdan bilgi isteyiniz.

Cenaze fonu üyeliğinden çocuklar belirli bir yaşa kadar yararlanabiliyorlar. Fakat eğitimleri devam ediyorsa faydalanma süresi uzatılabiliyor. 

Cenazenin memlekete getirilmesi yerine Almanya’da defnedilecekse defin yerine kadar tüm masraflar karşılanıyor.

Cenaze Fonu

Cenaze fonu 1995 yılında İslam kültür merkezleri Birliği bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. 2007 yılından bu yana da İslam kültür merkezleri birliği kurumu adı altında müstakil olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Cenazelerin dini kurallara uygun bir şekilde ve İslami prensiplere göre nakil ve defin işlemlerini de yürütür.  Cenazenin memleketine kadar uçak ve araçla naklini gerçekleştirir. Cenaze yanında bir kişinin de refakatçi olarak gidebilmesi için gidiş dönüş uçak bileti de temin edilir.

Tecrübeli personeli ile cenaze naklini ve ilgili tüm resmi işlerini başarılı bir şekilde yürütür.

Cenaze Nakil DİTİB Nedir?

Cenaze nakil DİTİB cenaze nakli yardımlaşma fonudur. Sosyal Dayanışma Merkezi Derneği kamu yararı doğrultusunda kurulmuştur. Tüzüğü gereği dini ve sosyal hizmetler sunmaktadır. Sosyal sorumluluk bilinci içinde çalışmalarını yürütür.

Dernek, Almanya’da yaşayan ve oturum hakkı bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti kökenli Avrupa birliği ülkesi vatandaşları ve Balkan ülkeleri ile Yunanistan kökenli Müslümanların kültürel değerleri ve dini inançlarının yaşatılması ve korunması amacıyla hizmet verir.