Dua Cenaze

united kingdom flag

Cenaze Namazı

Cenaze Namazı Nasıl Kılınır?

İslam dini kuralları gereğince hem bu dünya da hem de ahiret hayatı için insanoğlundan yerine getirmesini beklediği görevleri vardır. Özellikle son zamanlarda insanların dini yönden zayıflık göstermesi ile birlikte gençler arasında cenaze namazı nasıl kılınır sorusuna cevap aranmaktadır. Bundan dolayı cenaze işlemlerini gerektiği gibi yerine getiren firmalara ihtiyaç hâsıl olur.

  • Cenaze namazına başlamadan önce, cenazeye karşı ve kıbleye doğru saf olunur ve niyet edilir.
  • İmam ve cemaat tekbir alır ve ellerini bağlarlar “ve celle senâük” cümlesiyle birlikte “Sübhaneke”yi okurlar.
  • Sonrasında, eller kaldırılmadan tekbir alınır ve “Salli-Bârik” duaları okunur.
  • Tekrar eller kaldırılmadan tekbir alınır.
  • Bilenler cenaze duasını (Tirmizî, Cenâiz, 38), bilmeyenler ise dua niyetiyle “Fâtiha” suresini veya başka bir duayı okurlar (Tirmizî, Cenâiz, 39).
  • Son tekbirden sonra selam verilir. Böylelikle cenaze namazı tamamlanmıştır.

İnsanların günümüzde dinden uzaklaşması, dini yönden bilgi sahibi olmaması, özellikle yurt dışında yaşayanların bu yönde oldukça zayıf kalması sebebi ile cenaze işlemleri için bazı gereksinimlerin yerine getirilmesi noktasında sıkıntılar yaşanmasına sebep olmuştur. Ve bundan dolayı cenaze işlemleri için firmalara ihtiyaç artmıştır. Bu hizmetlerin neler olduğu ve bu hizmetlerin hangi kuruluşlar ile sizlere sunulduğu hakkında bilgi sahibi olmak önem taşır. Firmamız sizlere defin işlemlerinde İslami koşullara uygun hizmet verir.

Cenaze Duası

Ülkemizde diyanet işleri başkanlığı yönetiminde yapılan cenaze ve defin işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılır. Ancak yurt dışında yaşayanlar için bu konuda önemli eksiklik bulunur. Birçok insan cenaze duası konusunda bile bilgi sahibi değildir. Bu nedenle de dini yönden en azından defin işlemlerini yerine getirebilen firmalara ihtiyaç duyulur. Bu firmalardan birisi olarak defin işlemlerinin yerine getirilmesi aşamasında sizlere hizmetler sunarız.

Cenaze Gömüldükten Sonra Ölüye Ne Okunur?

Aynı zamanda bu hizmetlerin yerine getirilmesi aşamasında hizmet almak için firmamız yurt dışında yaşayanların beklentilerini karşılayan çözümler sunar. Defin işlemlerinin yanı sıra cenaze taşıma hizmetleri de sunan firmamız, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın dini vecibelere uygun olarak defnedilme arzularını yerine getirir. Bu hizmetleri sizlere sunan firmamız ile birlikte insanların ölüm sonrasında ki defin işlemleri için kaygılanmaması sorununa çözüm sunarak, İslami koşullara uygun defnedilmesini gerçekleştiririz. Aynı zamanda cenaze gömüldükten sonra ölüye ne okunur gibi soruların yanıtlarını almak için her zaman bize ulaşabilirsiniz. Ölen kişi defnedildikten sonra yakınları Yasin, Tebareke, Amenerrasulü ve Rad surelerini okuyabilir. Ölen kişiye dua ve sure okumak faydalı iken hatim indirmek daha efdaldir.

Cenaze Evine Ne Gider

Cenaze sırasında insanların cenaze evine ne gider, gibi sorularına uzman deneyimine sahip ve organizasyon yeteneğine sahip firmalara ihtiyaç duyulur. Dini yönden insanların beklentilerini karşılayan firmamız vefat edenlerin yakınları için danışmanlık hizmeti de sunar. Aynı zamanda bu hizmetlerimiz sayesinde kişilerin ölüm sonrasında yakınlarının dini değerlere uygun hizmetleri temin edebilmesi mümkün olur.

Ülkemizde hizmet veren bir firma olmamıza rağmen bunun yanında yurt dışı hizmetlerimiz ile Almanya ya da İtalya gibi yabancı ülkelerde yaşayan vatandaşlarımız için hizmetler sunarız. Siz de cenazelerde ortaya çıkan hizmet beklentilerini karşılamak için bizi tercih edebilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayan defin cenaze taşıma işlemleri gibi işlemleri firmamız aracılığı ile yerine getirebilirsiniz.

Cenaze Evinde Okunacak Dua

İslami şartlara uygun yönden beklentileri karşılayan firmamız cenaze evinde okunacak dua, cenazenin yıkanma esasları, cenazenin defin edilmesi gibi hususlarda dini rehberlik yapar. Söz konusu hizmetleri yerine getiren firmamız insanların dini yönden talep ettikleri her türlü ayrıntıyı yerine getirir. Bu hizmetleri firmamızdan gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında alabilirsiniz.

Dini yönden bilgisi olmayan kişilerin de rehberlik hizmeti alması noktasında önemli çözümler sunarız. Son zamanlarda dini yönden duyulan hizmetlere cenaze ve defin işlemlerinde özellikle yurt dışında büyük bir talep vardır. Bu nedenle de firmamızın sunduğu hizmetlerin değerinin her geçen gün arttığı, kaliteli hizmet ve personel ile hizmet vermemizden kaynaklı olduğu bir gerçektir.

Cenaze Namazı Duası

İslam dinide cenazenin kılınması kadar hangi usul ve esaslara göre hareket edileceğini de bilmek önem taşır. Bu nedenle cenaze namazı duası ya da kefenlenme gibi hizmetleri sunan firmamız sizlere dini yönden eksiksiz bir anlayış ile hizmetleri yerine getirir. Aynı zamanda bu hizmetlerin cenazenin bekletilmemesi açısından hızlı olması büyük önem taşır.

Bu hizmetlerin temini aşamasında internet sitemiz üzerinden hizmetlerimizi inceleyebilir ve bize telefon ve müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Firma hizmetlerimiz müşteri memnuniyeti odaklı olarak sunulur.

Cenaze Selası

Dinimizde ölünün arkasından salanın okunması bir vecibedir. Cenaze salası okunması için imam olacak vasıflara sahip kişilere ihtiyaç duyulur. Firmamız sayesinde dini yönden tam donanımlı kişilerden hizmet almış olursunuz. Aynı zamanda bu hizmetlerin yerine getirilmesi ile birlikte insanların yaşamlarında öne çıkan dini vecibeler karşılanmış olur.

Yakınlarının cenazelerinin dini usul ve esaslara göre muamele görmesini isteyen vatandaşlarımız hizmetlerimizden yararlanabilir. Özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın talep ettiği bu hizmetler ile birlikte cenazenin defnedilmesi ya da taşınması hizmetleri dâhil firmamız tarafından sunulur. Son yıllarda yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız hizmetlerimiz sayesinde rahat nefes alarak dini yönden gerekli hizmetleri almış olurlar. Siz de dini yönden defin işlemleri için bizi tercih edebilirsiniz.