Dua Cenaze

united kingdom flag

Cenaze Nakil

Cenaze nakil işlemleri resmi kurumlar tarafından düzenlenen ölüm belgesinin alınması ile başlamaktadır.  Kişinin vefatı evde gerçekleşmiş ise ölüm belgesi bağlı bulunulan ilçe belediyesi sağlık işleri Müdürlüğü tarafından, hastanede ölüm gerçekleşti ise başhekimlik tarafından düzenlenir.

Trafik kazası veya şüpheli ölüm durumlarında savcılık tarafından bir işlem yapılmadan cenazeye kesinlikle müdahalede bulunulmamaktadır. Cenaze için ölüm belgesi alınmadığı durumlarda hiç bir işlem yapılamaz hatta cenazenin gasilhaneye bile getirilmesi mümkün değildir

cenaze nakil

Cenaze Nakil Firması

Cenaze nakil firması olarak şehir içi, şehirlerarası ve uluslararası cenaze hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca firmamız vip cenaze araçları ile tüm cenaze nakil iş ve işlemlerinizi yürüterek bu yükünüzü tamamıyla sizden alır.

Adli kurumlarında işlemler varsa öncesi ve sonrası yurt içi ve yurt dışındaki tüm cenaze işlemlerini gerçekleştiren firmamız cenaze için gerekli tüm ekipman ve malzemelerle de asla sizi başka işlerle yormaz ve sizin adınıza tüm adımları atar.

Cenaze Nakil Fiyatları

Cenaze nakil fiyatları firmamızın verdiği hizmet türüne göre değişiklik gösterebilir.  Genelde hizmet seçeneğine ve mesafeye göre fiyat farklılıkları oluşur. Tam donanımlı ve soğutuculu araçlar ve uzman ekibimiz ile sektörde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.

Ayrıca firmamız her dine ve bu dinin kurallarına uygun olarak sektörde kusursuz bir şekilde hizmet vermeye gayret etmekte ve bu konuda kişilere ve inançlarına büyük bir hassasiyetle yaklaşmaktadır. . Cenaze nakil ücretlerini etkileyen bir diğer faktör de taşınacak cenazenin şehir içi mi yoksa şehir dışı mı olacağı ile ilgilidir.

Bu anlamda bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve kişiye özel hizmet ve fiyatlandırma konusunda bilgi alabilirsiniz. 

Cenaze Nakil Aracı

Cenaze nakil aracı taşınacak olan cenazelerin sıhhi şartlara uygun bir şekilde nakledilmesine yarar ve özel kaplamalarla hazırlanır. İhtiyaca göre frigofrik kasa uygulanabilir ya da panelvan araçlar kullanılabilir. Bu donanımın içinde gasil hane, sıcak ve soğuk su tesisatı ve 4 dereceye kadar da soğutma haznesi konulabilmektedir.
Araç üstü ekipman sektöründe uzun yıllardır hizmet veren firmamız uzman çalışanları ile ülke çapında ve dünyanın birçok yerine cenaze nakil araçlarıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Cenaze Nakil İşlemleri Nelerdir

Cenaze nakil işlemleri vefatın evde normal yollardan gerçekleşmesi veya hastanede gerçekleşmesi durumlarına göre değişir.  Eğer vefat evde gerçekleşmiş ise vefat eden kişiye ait nüfus cüzdanı yoksa da nüfus kayıt örneği alınarak bağlı bulunduğunuz ilçenin belediye sağlık işlerine başvuru yapılması gerekir.

Buradan gömme izin belgesi alınarak cenaze defin işlemlerine başlanır. Ardından mezar yeri tahsisi yapılır. Cenaze alınarak gasilhaneye nakledilir. Yıkanıp kefenlenmesinin ardından camiye oradan da mezarlığa sevki gerçekleşir. Firmamız tüm bu süreçte bütün cenaze işlemlerinizi sizin adınıza gerekse şehir içinde gerekse şehir dışında gerçekleştirir.

Cenaze Nakil Süreci

Cenaze nakil işleri için firmamız hem yakınlarını kaybeden insanların zor zamanlarında yanında olur hem de yapılması gereken tüm işlemleri, evrakları ve defin sürecini yürüterek bu süreci daha kolay bir şekilde atlatmasını sağlar.

Firmamız Şehirlerarası cenaze naklini özel araçlarla gerçekleştirir.  Cenazelerin evden, hastaneden, morglardan veya bulundukları yerlerden alınması ve uzman ekiplerimiz tarafından kefen ve tahnit işlemlerinin yapılması, cenazeye ilişkin savcılık, belediye ve yetkili makamlardan alınacak belgelerin sağlanması, usulüne uygun bir şekilde mezarlığa defnedilmesi ve tüm defin kabin organizasyonlarını kapsayan hizmetlerimiz ile sektörde uzun yıllardır çalışıyoruz.

Acil tüm cenaze işlemlerinizde bir telefon kadar yakınınızdayız. Tüm soğutuculu ve özel kabinli araçlarımızla hem Şehirlerarası hem de şehir içi cenaze işlerinizde tüm müşterilerimizin yanında yer alarak çalışmaya devam ediyoruz.

Şehirlerarası Cenaze Nakil

Şehirlerarası cenaze nakil ücreti hesaplanırken tüm hizmetleri kapsayan bir hesaplama planlanarak fiyatlandırma yapılır.  Fiyatın içinde tüm nakil hizmetleri, tabut, din görevlileri, kefen takımı, yıkama ve kefenleme hizmetlerini kapsayacak şekilde bir hesaplama yapılır.

Şehirlerarası cenaze nakil işlemleri içinde pek çok hizmetimiz bulunmakta. Bunlardan bazıları cenaze nakli için yol izin belgesi, cenaze nakil ve defin işlemlerinde belediyelerden, noterden, devlet dairelerinden, morglardan gerekli evrak nakil ve defin işlemlerinin usullere uygun bir şekilde yerine getirilmesi, ölüm raporunun alınması, evden alınıp morga kaldırılması, tabuta konulup yeşil örtünün serilmesi ve kabir malzemelerinin temin edilmesi gibi hizmetlerdir.